Merhaba,

Zaman zaman sizin de hayattan yorulduğunuz, devam edecek gücü kendinizde bulamadığınız ya da ne yapacağınızı bilemediğiniz olmuyor mu?

Hayat dediğimiz bir yolculuk…

Kimi zaman manzarayı, kimi zaman yolun kendisini beğenmeyebiliriz hatta bazen yürümek ya da hareket bile etmek istemeyebiliriz.

Ancak yol devam eder...

İçinizde sizi ilerlemekten alıkoyan her ne ise onunla ya da ona rağmen ilerlemek, ilerledikçe hafiflemek, nedenlerinizi ve gideceğiniz yönü bulmak, bu yolculuğun kontrolünü ele almak ve onunla uyum sağlamak sizin elinizde.

Bense bu yolda size yol arkadaşlığı etmeye talibim.

Yolculuğumuz keyifli olsun dilerim...

1985 yılında İstanbul’da doğdum. Bursa’nın köklü okullarından İhsan Çizakça Lisesi’nde aldığım temel eğitimin desteği ile başarılı bir öğrencilik hayatım oldu, ardından İstanbul Üniversitesi’nde İktisat ve sonrasında Bahçeşehir Üniversitesi’nde Pazarlama MBA diplomalarımla kurumsal hayatta yerimi aldım. Başarı ve ödüllerle dolu 10 yılı aşkın sürenin ardından, bana sunulan ve bir çok kişinin hayalini süsleyen terfilerle dolu bir kariyer planı yerine ben içimdeki sese kulak verdim. Her ne kadar her şeyin yolunda gittiği bir hayatım olsa da, bir eksiklik vardı, bu eksikliği tamamlama arayışındayken dünyaya geliş amacımı sorguladım ve bulduğum yanıtlar beni başka bir serüvene sürükledi.

Hayattaki amacım; yolculuğumu sürdürürken, edindiğim bilgi birikimi ve tecrübemi aktarabileceğim yollarımızın kesiştiği kişilere yol arkadaşlığı etmekti. İnsan olmanın değerini, iletişimin kıymetini bilerek öğrendiklerimi, deneyimlediklerimi anlatmak ve aktarmak için buradaydım.

Tüm insanlık için esas olanın iletişim olduğu, düşüncelerimiz ve davranışlarımızın bu iletişimi oluşturan temel taşlar olduğu bilinciyle, yeniden üniversiteye başlayıp Bağlanma Teorisi üzerine uzmanlaştığım tezimle Klinik Psikoloji Yüksek Lisansımı ve eş zamanlı olarak Aile Danışmanlığı programını tamamladım. Akademik eğitimim devam ederken farklı ekollerin harmanından oluşan ve kendi hayatımda da uyguladığım psikoloji eğitimleri aldım. Bu eğitimlerin yanı sıra bana rehberlik eden Psikiyatr hocamın katkısı ile Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesinde uzun süre yatan hastaların vizitlerine katıldım.

Kurumsal tecrübemi, almış olduğum psikoloji eğitimleri ve farklı terapi yaklaşımları ile harmanlayarak, kurumlara psikolojik destek hizmeti, danışmanlık ve eğitimler gerçekleştirmekteyim.

Yalnızca tek bir hayatımız var ve istemediğiniz şekilde yaşamak için çok kısa, Yeni yolları keşfetmek hiçbir zaman geç değildir...

    Kendiyle tanışmak, ruhunu yeniden keşfetmek isteyen, hayatın farklı dönemlerinde aynı döngüyü yaşayan ve bu döngüden çıkmak isteyen, yolculuğa çıkmak isteyen, bugüne kadar farketmediği ayrıntıları bulmak isteyenler için çıkardıkları sesin duyulması...

    Eğitimini almış olduğum terapi ekollerinden faydalanarak; yaşam doyumunun artması, kaygı ve stresle baş etme, aile içi İletişim sorunları, özgüven eksikliği, öfke kontrolü, motivasyon eksikliği gibi konularda kurumsal, çift, aile ve bireysel danışmanlık hizmeti.

    Psikiyatri bilimine konu olan klinik tanı almış veya klinik tanı şüphesi taşıyan kişilerin tedavisi.

    Psikoloji ve davranış bilimleri ile ilişkisi olmayan, kişisel gelişim metodları.

  • Şema Terapi Eğitim ve Süpervizyonu
  • İstanbul Aydın Üniversitesi - Aile Danışmanlığı
  • Coaching Studies Academy - Cognitive Behavioral : Life Coach Practitioner
  • İstanbul Kent Üniversitesi - Stresin Bedenimizdeki Etkisi ve Stresle Başa Çıkma Yolları
  • Kent Psikoloji – MMPI, Minessota Çok Yönlü Kişik Envanteri Uygulama ve Analiz
  • İstanbul Aydın Üniversitesi - Oyun Terapisi
  • İstanbul Aydın Üniversitesi - Çocuk Testleri Uygulama ve Analiz
  • İstanbul Aydın Üniversitesi - Çözüm Odaklı Terapi
  • İstanbul Aydın Üniversitesi - Resim Analizi
  • Özşefkatli Farkındalık
  • Bowen Aile Terapi Yaklaşımı
  • Duygu Odaklı Çift Terapisi
  • Öyküsel Terapi
  • Bowlby Bağlanma Kuramı